Aktualności

Wielkopolska ponownie na targach BOOT FUN w BERLINIE!

Do 29 listopada 2015 r. potrwają w Berlinie Targi  Boot & Fun - poświęcone przede wszystkim łodziom oraz turystyce i sportom wodnym, ale także rozmaitym formom aktywności na świeżym powietrzu. Liczne akweny w okolicy Berlina i dobra infrastruktura sprzyjają sportom wodniackim, toteż targi przyciągają wielu ich pasjonatów. W tym roku na imprezie ponownie wystąpi Województwo Wielkopolskie, które promować będzie szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.
 
Targi BOOT & FUN w sześciu halach na terenie Międzynarodowych Targów Berlińskich prezentują świat łodzi motorowych i żaglowych, jak również wyposażenie i akcesoria w przeróżniejszych wariantach. W halach turystyki wodnej i czarterowej znajdziemy imponujący wybór łodzi przeznaczonych szczególnie dla żeglugi śródlądowej i oczywiście jest okazja do poznania najciekawszych turystycznych szlaków wodnych.
 
Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolski numer 403 w hali nr 3.2 na terenach Messe Berlin zorganizowanego  przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie w ramach wspólnego wystąpienia wraz z regionem Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim.
 
Liczący aż 690 km szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolski obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta-Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków. Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski w kraju i za granicą, intensywna kampania w mediach i Internecie zaowocowała już zwiększeniem zainteresowania pływaniem po tym interesującym i urozmaiconym szlaku wodnym. Oferta poszerzona jest o atrakcje kulturowe regionu oraz turystykę aktywną – rowerową, konną itp.

 

 

 

Pozostałe aktualności