Aktualności

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Wielkiej Pętli Wielkopolski

Wielka Pętla Wielkopolski – markowy produkt turystyki wodnej naszego regionu otrzymał w dniu 16 października br Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny w Polsce w 2015r!
 
Jest to ogromny sukces Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej jako promotora szlaku oraz 26 samorządów i instytucji – partnerów projektu promocyjnego, gestorów przystani i marin, przedsiębiorców działających na Pętli i wokół niej.
Szczególnie istotna jest rola Samorządu Województwa Wielkopolskiego, który od lat wspiera działania w zakresie infrastruktury na wodach Wielkopolski współfinansując ze środków własnych oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 inwestycje, w tym budowę slipów dla kajaków, marin  i przystani, oznakowanie turystyczne i wodne oraz szeroką kampanię promocyjną całego Szlaku.
Najwyższe wyróżnienie w branży turystycznej to zwieńczenie dotychczasowej współpracy i wysiłków wielu osób i podmiotów, ale też inspiracja do dalszych działań na rzecz wzrostu ruchu turystycznego na wodach Wielkopolski.
 
Z rąk pani Martyny Wojciechowskiej Redaktor Naczelnej National Geographic Traveler oraz pana Rafała Szmytke – Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej
Dyplom Certyfikatu odebrały trzy przedstawicielki Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej: Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura oraz Członkinie Zarządu: Agnieszka Rzempała Chmielewska oraz Danuta Nowak Bogusławska.
 
Uroczysta Gala Certyfikatów POT była imprezą towarzyszącą Targom Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbyły się w dniach 15-17.10.br w Poznaniu. Wielkopolska przedstawiała atrakcje turystyczne regionu pod logo Wielkiej Pętli Wielkopolski, a oprócz turystyki wodnej znaleźć można było bogatą ofertę turystyki kulturowej i aktywnej.

Pozostałe aktualności