Aktualności

Ruszył nowy konkurs EDEN!

Nazwa

Tegoroczna edycja poświęcona będzie „Turystyce i lokalnej gastronomii”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
 
Już od 9 kwietnia można będzie zgłosić swoją kandydaturę poprzez specjalny formularz, który zostanie uruchomiony w zakładce "aplikacja konkursowa".
Zgodnie z regulaminem w konkursie mogą wziąć udział Regionalne i Lokalne Organizacje Turystyczne, samorządy, instytucje turystyczne, twórcy produktów i szlaków turystycznych, przedsiębiorcy prywatni, a także inne zainteresowane podmioty działające w branży turystycznej. Zgłoszenia należy wysyłać za pomocą aplikacji konkursowej dostępnej na stronie internetowej pod adresem www.edenpolska.pl.
 
Rozpoczęcie Konkursu:  09 kwietnia 2015 r.
Termin przyjmowania zgłoszeń drogą on-line: 09 kwietnia  –  08 maja 2015 r.
Zakończenie prac Kapituły i wybór laureatów – 26 maja 2015r.
Oficjalna gala rozdania nagród:  11 czerwca 2015 r.
 
Idea Projektu
Konkurs EDEN to prestiżowy konkurs zainicjowany przez Komisję Europejską w 2006 roku. Jego celem jest wyłanianie najlepszych destynacji w całej Europie, które nie tylko posiadają bardzo ciekawą i różnorodną ofertę dla turystów, ale również w których z wyjątkowym zaangażowaniem dba się o środowisko przyrodnicze, lokalne dziedzictwo kulturowe, a także gdzie podejmowane są starania o poprawę sytuacji ekonomicznej osób, które tam mieszkają.
 
Projekt EDEN pomaga więc w  rozpowszechnianiu zrównoważonych praktyk stosowanych w wybranych ośrodkach z Unii Europejskiej oraz w przekształcaniu ich na ośrodki całoroczne. Tym samym proces ten ma na celu odciążenie miejsc nadmiernie obciążonych ruchem  turystycznym. Koordynatorem polskiej edycji konkursu jest Polska Organizacja Turystyczna. Co roku wybierany jest inny motyw przewodni konkursu.
 
Koordynacja projektu w Polskiej Organizacji Turystycznej:
Departament Współpracy Regionalnej 
Anna Księżnik 
tel. +48 22 536 70 25, 
e-mail: a
nna.ksieznik@pot.gov.pl

 

Pozostałe aktualności