Aktualności

Zapraszamy na 27. edycję targów Wiatr i Woda w Warszawie

Nazwa

 W dniach 12 - 15 lutego 2015 r. miłośnicy sportów motorowodnych spotykają się podczas targów Wiatr i Woda w Warszawie. W tym roku na imprezie ponownie wystąpi Województwo Wielkopolskie, które promować będzie szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.


Targi Wiatr i Woda w Warszawie to ważne wydarzenie dla miłośników sportów i turystyki wodnej. Odbywają się tu premiery jachtów żaglowych i łodzi motorowych, pokazy najnowszego wyposażenia i osprzętu, liczne warsztaty i oczywiście jest okazja do poznania najciekawszych turystycznych szlaków wodnych. W tym roku targi odbędą się w Centrum Wystawienniczym prz ul. Marsa 56C w Warszawie. W zeszłym roku odbywały się na Stadionie Narodowym.  

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Wielkiej Pętli Wielkopolski o numerze 48A w dniach 12 – 14 lutego w godz. 10.00 – 18.00 oraz 15 lutego w godz. 10.00 – 16.00.
Uroczyste otwarcie Targów WIATR i WODA odbędzie 12 lutego (dzień branżowy) o godz. 12.00 na scenie targowej
 
Informacje organizacyjne (w tym nt. biletów są dostępne na stronie: http://www.wiatriwoda.pl/targi-w-warszawie/

Zainteresowani, który odwiedzą nasze stoisko, otrzymają komplet najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków, nagrodzony już na prestiżowych konkursach na najlepsze wydawnictwa turystyczne. Będzie można także pobrać aplikację na urządzenia mobilne pomocną w pływaniu po Pętli i planowaniu wycieczek z portów i marin w okolice szlaku wodnego.
 
Liczący aż 690 km szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolski obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta – Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków. Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski w kraju i za granicą, intensywna kampania w mediach i Internecie zaowocowała już zwiększeniem zainteresowania pływaniem po tym interesującym i urozmaiconym szlaku wodnym. Oferta poszerzona jest o atrakcje kulturowe regionu oraz turystykę aktywną – rowerową, konną itp.

Organizatorem stoiska regionalnego na targach Wiatr i Woda jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Promocję województwa wspierają ponadto: Gmina Czerwonak, Gmina Miedzychód, Powiat Koniński i Miasto Konin. 
 
Wystąpienie Wielkopolski na targach Wiatr i Woda w Warszawie to element projektu pn. „Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski- markowego produktu turystyki wodnej w Wielkopolsce – etap II” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.


Kontakt:
Wielkopolska Organizacja Turystyczna
tel.: 61 66 45 233,  e-mail: biuro@wot.org.pl
www.wielkopolska.travel
 

 

Pozostałe aktualności