Aktualności

Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski w Holandii podczas targów VAKANTIEBEURS 2015

Nazwa

 Po raz kolejny  Wielkopolska prezentuje się na targach turystycznych w Holandii. Tym razem ponownie przedstawia swój markowy produkt turystyczny – Wielką Pętlę Wielkopolski – podczas targów VAKANTIEBEURS 2015, które odbędą się w dniach 14-18 stycznia br. na terenach targowych Jaarbuers przy ulicy Jaarbuersplein.

Czym jest Wielka Pętla Wielkopolski?
To unikatowy szlak wodny, tworzony przez 2 rzeki – Wartę i Noteć oraz Kanał Ślesiński – razem 690 km wodnej przygody. Na szlaku znajdują się nowe i funkcjonalne mariny oraz przystanie wodne, do pokonania jest 28 śluz, część z nich jest zabytkowa. Wielka Pętla Wielkopolski przeznaczona jest głównie dla amatorów łodzi motorowodnych o niewielkim zanurzeniu, można także uprawiać kajakarstwo, a na niektórych odcinkach windsurfing, kitesurfing i bardzo modny ostatnio stand up paddle. Szlak przebiega przez atrakcyjne krajobrazowo i bogate w zabytki tereny Wielkopolski. Jego stolica – Poznań – jest oddalona od Berlina tylko 280 km. Z Utrechtu jest do pokonania 870 km.
Dla odwiedzających targi, przygotowaliśmy profesjonalne wydawnictwa dla wodniaków w językach angielskim i niemieckim, w tym przewodnik nawigacyjny po Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Dodatkową atrakcją na stoisku będzie możliwość uczestnictwa w mini quizie, w którym można wygrać atrakcyjne gadżety, przydatne podczas podróży na wodzie w Polsce.
Wielkopolska zaprezentuje również wydawnictwa opisujące ciekawe zabytki kulturowe, a także szlaki rowerowe, stadniny koni i inne atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku  nad czystymi rzekami i jeziorami.
Więcej informacji o Wielkiej Pętli Wielkopolski można znaleźć na stronie www.wielka-petla.pl/en gdzie można także bezpłatnie pobrać aplikację na urządzenia mobilne(Android oraz iOS) do nawigacji po szlaku.
Wielkopolska prezentuje się w ramach stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej, które zlokalizowane jest w hali nr 10 – nr stoiska A54
Promocja jest elementem realizacji projektu pn. „Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski – markowego produktu turystyki wodnej w Wielkopolsce – etap II”  współfinansowanego ze środków UE.
Kontakt:
Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura
Wielkopolska Organizacja Turystyczna w Poznaniu
ewa.przydrozny@wot.org.pl, tel. +48 600 440 466

Pozostałe aktualności