Aktualności

Czy Wielka Pętla może się jeszcze bardziej rozwinąć ?

Podsumowanie kampanii Wielkiej Pętli Wielkopolski i plany na rok 2015

 
 
Dnia 17.12.2014 r. w hotelu Novotel Centrum Poznań odbyła się konferencja prasowa podsumowująca działania promocyjne wokół Wielkiej Pętli Wielkopolski oraz przedstawiająca plan działań na rok 2015.   Wielkopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z agencją public relationas Tarraya S.A. przez cały 2014 rok prowadziła kampanię Wielkiej Pętli Wielkopolski – w Polsce i za granicą.
 
Kampania miała ma celu promocję wśród mieszkańców Polski oraz Niemiec, Holandii i Francji - turystyki wodnej, czyli żeglarstwa, kajakarstwa, turystyki motorowodnej, windsurfingu,  wakeboardingu a także turystyki rowerowej i konnej na terenie Wielkopolski, a wszystko pod hasłem  „Z nurtem przygody – bez końca!”.
 
W ramach kampanii zrealizowano szereg działań: powstał nowy spot promujący Wielkopolskę, który pokazuje realne możliwości turystyki wodnej w Wielkopolsce (wyemitowany około 2500 razy w telewizji ogólnopolskiej), nagrano i  wyemitowano spot radiowy (jego emisja osiągnęła 160% zakładanego GRP), zrealizowano kampanię outdoorową (200 billboardów w kilku największych miastach w Polsce, 28 billboardów przy autostradach i drogach ekspresowych), przeprowadzono promocję Wielkiej Pętli Wielkopolski podczas eventu w Berlinie, zrealizowano cykl Roadshow z autobusem Wielkiej Pętli Wielkopolski. Dziennikarze i blogerzy turystyczni wzięli udział w 5 tematycznych study tourach, poznając osobiście wodne atrakcje Wielkopolski. Promocja odbywała się również podczas szeregu imprez regionalnych, organizowanych przez Partnerów projektu. Kampania w Internecie, w tym w mediach społecznościowych zwróciła uwagę Internautów na turystykę w Wielkopolsce.
 
Kampania odbiła się szerokim echem wśród wodniaków i osób zainteresowanych turystyką aktywną. Wielkopolska Organizacja Turystyczna planuje kontynuować promocję Wielkiej Pętli Wielkopolski w kolejnych latach i już na początku roku 2015 (2. stycznia 2015) dzięki wspieraniu projektu Macieja Boińskiego, będziemy śledzić i relacjonować jego pieszą wyprawę wzdłuż Warty od źródeł do ujścia. Podróżnik spędzi wszystkie noce w namiocie, a do przejścia ma aż 808 kilometrów!
 
 
 
 
Kontakt dla mediów:
Tomasz Wiktor, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej: tel. 603 115 612
Ewa Przydrożny, Dyrektor Biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej: ewa.przydrozny@wot.org.pl, tel. 600 440 466
 
Biuro prasowe kampanii:
TARRAYA S.A., Ul. Głogowska 108/6, 60-263 Poznań
Anna Kozal: anna.kozal@tarraya.com, tel. 61 882 43 54
Julia Kasprzykowska: julia.kasprzykowska@tarraya.com, tel. 61 882 43 91
 
zdjęcia: Andrzej Kaleniewicz, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Pozostałe aktualności