Aktualności

Wielkopolska ponownie odwiedzi targi BOOT & FUN w BERLINIE!

Nazwa

W dniach 26 - 30 listopada 2014 r. w Berlinie odbędą się targi  Boot & Fun poświęcone przede wszystkim łodziom oraz turystyce i sportom wodnym, ale także rozmaitym formom aktywności na świeżym powietrzu. Liczne akweny w okolicy Berlina i dobra infrastruktura sprzyjają sportom wodniackim, toteż targi przyciągają wielu ich pasjonatów. W tym roku na imprezie ponownie wystąpi Województwo Wielkopolskie, które promować będzie szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.


Targi BOOT & FUN w sześciu halach na terenie Międzynarodowych Targów Berlińskich prezentują świat łodzi motorowych i żaglowych, jak również wyposażenie i akcesoria w najprzeróżniejszych wariantach. W halach turystyki wodnej i czarterowej znajdziemy imponujący wybór łodzi przeznaczonych szczególnie dla żeglugi śródlądowej i oczywiście jest okazja do poznania najciekawszych turystycznych szlaków wodnych.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolski numer 06a w hali nr 3.2 na terenach Messe Berlin. Zapraszamy w dniach 27 – 30 listopada w godz. 10.00 – 18.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają również na Gala Nacht der Boote - przyjęcie towarzysko-biznesowe, połączone ze zwiedzaniem wystawy w przeddzień jej otwarcia. Zainteresowani otrzymają komplet najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków, nagrodzony już na prestiżowych konkursach na najlepsze wydawnictwa turystyczne. Będzie można także pobrać aplikację na urządzenia mobilne pomocną w pływaniu po Pętli i planowaniu wycieczek z portów i marin w okolice szlaku wodnego.
 
Liczący aż 690 km szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolski obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta – Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków. Promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski w kraju i za granicą, intensywna kampania w mediach i Internecie zaowocowała już zwiększeniem zainteresowania pływaniem po tym interesującym i urozmaiconym szlaku wodnym. Oferta poszerzona jest o atrakcje kulturowe regionu oraz turystykę aktywną – rowerową, konną itp.

Organizatorem stoiska regionalnego na targach BOOT & FUN  w Berlinie jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Promocję województwa wspiera ponadto Powiat Gnieźnieński.
 
Wystąpienie Wielkopolski na targach BOOT & FUN w Berlinie to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.


Kontakt:
Wielkopolska Organizacja Turystyczna
tel.: 61 66 45 233,  e-mail: biuro@wot.org.pl
www.wielkopolska.travel

 

Pozostałe aktualności