Aktualności

Wodniacy w Łodzi zachwyceni Wielką Pętlą

 W dniach 14-16 listopada 2014 r. odbyły się XVI Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi. W tym roku na imprezie po raz drugi z wielkim powodzeniem wystąpiło Województwo Wielkopolskie, które promowało szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.


Tegoroczna edycja łódzkich Targów Boatshow odbyła się na terenach wystawienniczych Expo-Łódź przy Al. Politechniki 4. Podczas imprezy zaprezentowano jachty żaglowe i łodzie motorowe, odbyły się pokazy najnowszego wyposażenia i sprzętu wodnego oraz liczne warsztaty branżowe. Nie zabrakło również prezentacji i wystaw regionów dysponujących walorami naturalnymi sprzyjającymi kultywowaniu najróżniejszych form turystyki wodnej.
 
W tym roku, za sprawą działań podjętych przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, w gronie tych szczególnych regionów znalazła się również Wielkopolska ze stoiskiem nr 62 dedykowanym turystyce na szlaku wodnym Wielkiej Pętli Wielkopolski. Licznie zgromadzeni goście otrzymywali komplety wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Na stoisku prezentowano również szeroką gamę wydawnictw kulturowych, które również spotkały się z pozytywnym odbiorem.
 
Szczególną uwagę zwracał również interaktywny charakter stoiska Wielkopolski, które prezentowało Wielką Pętlę Wielkopolski w zupełnie nowym, multimedialnym wymiarze. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej GPS po Wielkiej Pętli, którą udostępniono zwiedzającym do przetestowania na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Wielu zwiedzających doceniło szeroki zakres funkcji, jakie przygotowano z myślą o planowaniu, wytyczaniu i przemierzaniu tras wycieczek na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski.
 
Wraz z organizatorem stoiska na targach BoatShow, Wielkopolską Organizacją Turystyczną swój udział w promocji regionu mieli również Partnerzy: Miasto Konin i Powiat Koniński oraz Powiat Gnieźnieński. Na stoisku był obecny Prezes WOT Pan Tomasz Wiktor - Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWW w Poznaniu.
 
Wystąpienie Wielkopolski na targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.
 

Pozostałe aktualności