Aktualności

XII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT Etap regionalny w Wielkopolsce

 Wielkopolska Organizacja Turystyczna była organizatorem etapu regionalnego XII edycji Konkursu  na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Patronat honorowy objął pan Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs organizuje Polska Organizacja Turystyczna od 2002 roku. Ma on na celu wyłonienie najlepszych produktów turystycznych w Polsce i ich promocję. Szczegóły na stronie http://www.pot.gov.pl/polecane/juz-12-edycja-konkursu-na-najlepszy-produkt-turystyczny
Konkurs przebiega dwustopniowo – etap regionalny i ogólnopolski.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna od 3 lat organizuje uroczyste wręczenie regionalnych nominacji. Jest to doskonała okazja do przedstawienia lub przypomnienia mieszkańcom regionu jakie wspaniałe atrakcje turystyczne można znaleźć blisko domu – mówi Prezes WOT pan Tomasz Wiktor. Zdobycie Certyfikatu POT jest związane z promocją naszego regionu kanałami i narzędziami promocyjnymi, którymi dysponuje narodowa organizacja turystyczna, wspomagając działania podejmowane przez nasze Stowarzyszenie.
 
Do tegorocznej edycji konkursu do etapu regionalnego  Wielkopolski zgłoszono 15  produktów turystycznych i 2 do Złotego Certyfikatu. Troje laureatów otrzymało nominację do etapu ogólnopolskiego Konkursu. Jeden spośród produktów nagrodzonych Certyfikatem w latach ubiegłych rywalizować będzie o najwyższe wyróżnienie - Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Jesteśmy zadowoleni z dużego zainteresowania wielkopolskim etapem konkursu i mamy nadzieję na kolejne certyfikaty POT dla produktów turystycznych z Wielkopolski, które tworzone są profesjonalnie i w pełni odpowiadają zapotrzebowaniu turystów krajowych i zagranicznych – mówi Ewa Przydrożny – Dyrektor Biura WOT.
 
Laureaci  nominowani do etapu ogólnopolskiego
Konkursu na „ Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT ” :
 
  • w kategorii SZLAK:
            WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI
 
  • w kategorii OBIEKT:
 
            BRAMA POZNANIA ICHOT ( Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego)
 
  • w kategorii OBIEKT:
            HISTORYCZNY PARK ROZRYWKI i EDUKACJI GRÓD POBIEDZISKA
 
 
Laureat nominowany do etapu ogólnopolskiego Konkursu na „ Najlepszy Produkt Turystyczny –  Złoty Certyfikat POT” :

 
  • w kategorii OBIEKT:

         WIELKOPOLSKI SYSTEM SZLAKÓW ROWEROWYCH
 


Wyróżnienia na „ Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”:

  • w kategorii OBIEKT:
 
            TERMY MALTAŃSKIE Sp z o.o.
 
 
  • w kategorii OBIEKT:
 
            ROGALOWE MUZEUM POZNANIA
 
 
  • w kategorii OBIEKT:
 
            MARINA YNDZEL w DRAWSKU
 
 
 
Opracowanie:
Biuro WOT
Poznań, 17.09.2014r
 

Pozostałe aktualności