Aktualności

Wielkopolska na Targach Turystycznych "Wypoczynek" w Toruniu

Nazwa

Wielkopolska Organizacja Turystyczna po raz pierwszy w historii naszego Stowarzyszenia wzięła udział w  promocji walorów i produktów turystycznych Wielkopolski na Targach Turystycznych „WYPOCZYNEK” w Toruniu, które odbyły się w dniach 5- 6.03.2011r. w odrestaurowanej hali Centrum Targowego „PARK”.

Lokalizacja targów, liczne informacje w prasie, radiu, telewizji przyciągnęły licznych potencjalnych turystów poszukujących ciekawych form spędzania czasu wolnego. Imprezie towarzyszył Toruński Festiwal Smaków, podczas którego zaprezentowane zostały oferty regionalnych restauracji oraz wyroby producentów tradycyjnej i ekologicznej żywności.

Organizatorem stoiska promocyjnego naszego regionu była Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Stoisko Wielkopolski zajmowało powierzchnię 12 m². Podstawowym elementem wystroju stoiska była  ściana graficzna z mapą Wielkopolski.

Podczas dwóch dni targowych stoisko Wielkopolski odwiedzane było bardzo licznie przez gości indywidualnych w różnych grupach wiekowych, którzy interesowali się możliwościami wypoczynku w Wielkopolsce, tematycznymi szlakami turystycznymi, zabytkami i bazą noclegową.

Spośród prezentowanych wydawnictw dużym zainteresowaniem cieszył się najnowszy folder naszego Stowarzyszenia pt. „Wypoczynek rodzinny w Wielkopolsce” oraz seria „Weekend w…”, mapa turystyczna Wielkopolski i mapy „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce”. Uwagę zwiedzających zwracało również wydawnictwo „Szlaki turystyczne na obszarach chronionych w Wielkopolsce”  oraz foldery dotyczące kulturowych produktów turystycznych tj. „Szlak cysterski – pętla wielkopolsko-lubuska” , „Zabytki wielkopolskich miast i miasteczek” , „Szlak zabytków techniki iw Wielkopolsce”, „ Szlak kościołów i budowli drewnianych”, „Szlak zamków pałaców i dworków”, „Szlak Piastowski”, „Miejsca pielgrzymkowe w Wielkopolsce” oraz  „Rozrywkowy Poznań”.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta wydawnicza przygotowana przez Miasto Kalisz i Miasto Wągrowiec promująca możliwości aktywnego wypoczynku oraz atrakcji wymienionych miast. Wydawnictwa przygotowane przez partnerów WOT cieszyły się dużym zainteresowaniem i w większości spełniały oczekiwania odwiedzających.

Udział Wielkopolski w Targach Turystycznych „Wypoczynek” pozytywnie wpłynął na wizerunek naszego województwa i powinien przyczynić się do wzrostu liczby przyjazdów turystycznych do naszego regionu.
 

Pozostałe aktualności