Aktualności

Rozwiń skrzydła i zląduj do Leszna na Piknik Szybowcowy

Nazwa

  Samoloty jak z „Gwiezdnych wojen”, nocne pokazy akrobacji lotniczej z elementami pirotechnicznymi, występy mistrzów z Polski i ze świata, dynamiczne pokazy śmigłowców wojskowych, szybowce, wiatrakowce i wiele innych statków powietrznych – to wszystko będzie można obejrzeć w Lesznie na najciekawszych pokazach lotniczych w tym roku w Polsce. Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła!” to lotnicze święto, którego atrakcje co roku przyciągają rzesze widzów z całej Polski.

 
Dlaczego warto wybrać się w ostatni weekend czerwca na leszczyńskie lotnisko Centralnej Szkoły Szybowcowej?
 
Wizyta w Lesznie to okazja do podziwiania grup akrobacyjnych z Europy, których jeszcze w Polsce nie było. W tym roku na niebie pojawią się czterej efektownie latający Włosi z grupy Pioneer Team. Nie lada atrakcją będzie wizyta grupy Patroulle Reva z Francji, latających na trzech samolotach wyglądających jak statki powietrzne floty z „Gwiezdnych wojen”. Po raz drugi z wizytą przybędą gentlemani z Wielkiej Brytanii – Twister Areobatics Team,  latający  samolotami  przypominającymi  słynnego  Spitfire’a.  Na leszczyńskie niebo powróci też widowiskowo latająca grupa polskich Sił Powietrznych – Zespół Akrobacyjny „Orlik”. Wizyta w Lesznie będzie również doskonałą okazją do podziwiania umiejętności pilotów śmigłowców. W „latających czołgach”, jak nazywane są ciężkie bojowe śmigłowce Mi-24, zaprezentują się wojskowi z Inowrocławia. Piloci ze Śmigłowcowej Kadry Narodowej wraz z pilotującymi czartoloty (wiatrakowce) pokażą, co oznacza lekkość i precyzja w lataniu.
 
To będzie niesamowite air show. Organizatorzy przygotowali też wyjątkowy w skali tej części Europy nocny blok pokazów lotniczych. Specjalnie podświetlone w tym celu samoloty, śmigłowce, paralotnie oraz spadochroniarze dzięki wykorzystaniu efektów pirotechnicznych będą kreślić ogniste figury na nocnym niebie. Ponadto na leszczyńskim niebie będzie można podziwiać:
 
  • ·         pokazy akrobacji szybowcowej w wykonaniu mistrza świata Macieja Pospieszyńskiego i grupy Aviomet
  • ·         debiut grupy lotniczej mistrza polski w akrobacji samolotowej Łukasza Świderskiego
  • ·         Motoparalotniową Kadrę Narodową w konkurencjach mistrzostw świata,
  • ·         spadochroniarzy z grupy Sky Magic i paralotniarzy z grupy Fly2Live i Acrocollective,
  • ·         pokazy baloniarzy
  • ·         dynamiczne pokazy antyterrorystów i wystawę sprzętu wojskowego,
  • ·         i wiele innych lotniczych niespodzianek.
 
O komentarz zadba znany i lubiany komentator pokazów lotniczych – Tadeusz Sznuk. Gwiazdą muzyczną tegorocznego pikniku będzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej – KAYAH.
 
VIII Piknik Szybowcowy „Leszno. Rozwiń skrzydła!” to lotnicze święto, aspirujące do pierwszej ligi europejskich pokazów. Już teraz warto zarezerwować sobie weekend 28-29 czerwca, aby razem z rodziną i przyjaciółmi pojawić się na lotnisku Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie, kolebce polskiego szybownictwa.
 
Zapraszamy  do  bieżącego  śledzenia  facebooka  oraz  strony  internetowej poświęconej Piknikowi Szybowcowemu „Leszno. Rozwiń skrzydła!”.

Pozostałe aktualności