Aktualności

Smakowita sobota czyli IV Kaliski Festiwal Smaków

 W dniach 7-8 czerwca 2014 roku w Parku Miejskim w Kaliszu już po raz czwarty odbył się festiwal smaków, podczas którego mieszkańcy miasta i regionu oraz turyści mogli skosztować wybornych przysmaków z Kalisza i okolic, Polski, Litwy oraz Niemiec, m.in.  domowej roboty chleba, wędlin, pierogów, piwa, wina i miodów.

Prawdziwie letnia pogoda przyciągnęła tłumy odwiedzających, którzy w otoczeniu pięknego Parku Miejskiego mogli nie tylko popróbować tradycyjnej kuchni, ale także podziwiać wyroby rękodzielnicze, wysłuchać występów artystycznych lub po prostu wypocząć na Słonecznej Polanie. Wystawcy przygotowali dla gości festiwalu szeroką gamę atrakcji, nie zapominając o najmłodszych uczestnikach.
 
Wielkopolska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w pierwszym dniu festiwalu w ramach XXIV edycji Wielkopolskiej Giełdy Turystycznej, odbywającej się pod hasłem „Wpadnij z sąsiedzką wizytą” 2014. Tradycyjnie WOT zaprezentowała szeroką ofertę bezpłatnych wydawnictw promocyjnych. Wśród najpopularniejszych tytułów znalazły się: „Szlaki rowerowe Wielkopolski”, „Kuchnia Wielkopolska”, „Wielkopolska – największe atrakcje turystyczne”. Wraz z nami wystąpiło miasto Wolsztyn, na stoisku którego można było otrzymać m.in. publikacje dotyczące zabytkowych pociągów.
 
W trakcie festiwalu odwiedzający mieli możliwość głosowania na najlepszy przysmak w konkursie „Najlepszy produkt lokalny”. Pierwszą nagrodę otrzymała firma JAKO SP. Z O.O. KOKANIN – za markę ''Piwo celtyckie''.
 
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a kaliszanom – za miłe przyjęcie i zainteresowanie stoiskiem WOT.

Pozostałe aktualności