Aktualności

Wielkopolska na ITB 2011

Nazwa

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolski podczas 45. Międzynarodowej Giełdy Turystycznej ITB 2011 w Berlinie, która odbędzie się w dniach 9 – 13 marca 2011 roku.

Stoisko Wielkopolski będzie zorganizowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w ramach Polskiego Stoiska Narodowego. Numer stoiska Wielkopolski to 9, Hala 15.1 . Wielkopolska Organizacja Turystyczna ma do dyspozycji 30 metrowy moduł, na którym zaprezentowane zostaną 2 regionalne produkty turystyczne: turystyka aktywna (wodna i rowerowa) oraz turystyka kulturowa.

Wystąpienie to jest elementem realizacji projektu „Kompleksowa promocja wiodących produktów turystycznych Wielkopolski” współfinansowanym ze środków UE.

W ramach poszczególnych stanowisk informacyjnych zaprezentowana zostanie szeroka oferta wydawnicza przygotowana przez WOT oraz partnerów z regionu specjalnie dla gości ITB. Dotyczyć ona będzie możliwości aktywnego wypoczynku na terenie województwa – tras rowerowych, spływów kajakowych, turystyki wodnej na rzekach i jeziorach, turystyki konnej.

Kolejną mocną stroną oferty Wielkopolski będzie promowana na rynku niemieckim turystyka kulturowa – szlaki zabytków, nawiązujące do naszej bogatej historii, w tym Szlak Piastowski oraz Kalisz - najstarsze miasto w Polsce. Zaprezentowany będzie także kalendarz imprez kulturalnych w Wielkopolsce na rok 2011.

Oferta regionu skierowana jest głównie do turystów indywidualnych, poszukujących ciekawych możliwości krótkich wakacji. Wystąpienie Wielkopolski uatrakcyjnią interaktywne konkursy wiedzy o regionie. Do wygrania atrakcyjne gadżety turystyczne.

Osobną prezentację będzie miał Poznań – jako miasto gospodarz EURO 2012. Ponadto jak co roku zorganizowany będzie pokaz wypieku i degustacja rogali świętomarcińskich – tradycyjnego produktu regionalnego.

Pozostałe aktualności