Aktualności

Sprawozdanie z wystąpienia Wielkopolski na XVIII Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2014 w Warszawie w dniach 4- 6 kwietnia 2014

Nazwa
W dniach 4- 6  kwietnia 2014 w warszawskiej Hali MT Polska na ul. Marsa odbyły się XIX Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2014. Podczas targów zaprezentowało się ok. 130 wystawców z kraju i zagranicy, w czasie trzech dni targi odwiedziło około 30 000 osób, z których wielu deklarowało przyjazd do Wielkopolski. Odwiedzający Targi LATO to w przeważającej części mieszkańcy Warszawy i regionu Mazowsza oraz przedstawiciele branży.
            Targi przybrały w tym roku formę wielkiego festynu, równolegle w tym samym terminie odbywały się  targi spożywczych produktów regionalnych „Regionalna”. Atrakcje, degustacje i strefa zabaw przyciągały rzesze rodzin z dziećmi.
            Wielkopolska Organizacja Turystyczna była organizatorem stoiska regionalnego o powierzchni 30 m2, które zostało zaprojektowane i przygotowane do realizacji  projektu współfinansowanego ze środków WRPO pn. ”Kompleksowa promocja markowego produktu turystki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski”.  Stoisko Wielkopolski przykuwało uwagę dużą podświetlaną mapą zachodniej Polski, gdzie zlokalizowany jest szlak Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej na stoisku wojewódzkim było Miasto Kalisz promujące walory turystyczne oraz kulturalne miasta oraz  produkt turystyczny „Wybierz Kalisz na Weekend", nagrodzony certyfikatem „Najlepszy Produkt Turystyczny 2013" przez Polską Organizację Turystyczną.
Oferta wydawnicza WOT obejmowała foldery wizerunkowe i produktowe. Wysoko ocenione przez odwiedzających były wydawnictwa o Wielkiej Pętli Wielkopolski. Szczególnie dużą popularnością cieszył się przewodnik nawigacyjny oraz mapa Wielkiej Pętli Wielkopolski.
Najlepiej odbierane przez publiczność były wydawnictwa ogólne – wizerunkowe regionu. Cieszyła ich możliwość zapoznania się z regionem. Uzupełniało to oferty hoteli. min. prezentowano ofertę Hotelu MORAN SPA w Powidzu – sponsora nagród w organizowanych quizach dla gości stoiska. 
Wyraźnie zauważone zostało zainteresowanie materiałami, które mogą posłużyć do organizacji indywidualnych wyjazdów do Wielkopolski, w szczególności szlakami kulturowymi.
 Stoisko Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej odniosło bardzo duży sukces, nagrodzone zostało bowiem „Kryształowym Słońcem" w kategorii najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko krajowe tych targów. Nagroda przyznawana była w dwóch kategoriach: na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko międzynarodowe oraz na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko krajowe.
Targi Turystyki i Wypoczynku LATO to jedna z większych i zarazem najbardziej prestiżowych imprez tego typu na rynku krajowym, dlatego powinna na stałe zagościć w planach promocyjnych wielkopolskich samorządów.
 
Opracowanie: Biuro WOT
 

 

Pozostałe aktualności