Aktualności

Stoisko promocyjne Wielkopolski na Stadionie Narodowym - targi Wiatr i Woda

Nazwa

W dniach 3-6 kwietnia 2014 roku w Warszawie na Stadionie Narodowym odbyły się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz 26. na targach spotkali się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy.  W tegorocznych targach wzięło udział ponad 450 wystawców z 13 krajów, a odwiedziło je ponad 40 000 miłośników sportów wodnych.

Po raz pierwszy targom towarzyszył Salon Turystyczny PODRÓŻE, w którym miasta, gminy, regiony turystyczne  z kraju i zagranicy prezentowały swoje atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem nad wodą i na wodzie. Prezentowane były m.in. wodne szlaki turystyczne, akweny żeglarskie oraz ciekawe miejsca do uprawiania wszelakich sportów wodnych.

Wielkopolska przygotowała po raz pierwszy prezentację na tych targach w ramach projektu „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” Stoisko o powierzchni 30 m2 z dużą podświetloną mapą wzbudzało ogromne zainteresowanie publiczności. Szczególnie pozytywne oceny zdobyły materiały o Pętli, w tym przewodnik nawigacyjny. Prezentowana również oferta wydawnictw wizerunkowych oraz seria szlaków kulturowych cieszyła się dużą popularnością.

Podwystawcami byli Miasto Konin i powiat koniński, którzy prezentowali specjalistyczne wydawnictwa dla turystów – wodniaków. Materiały dostarczyła także gmina Międzychód i gmina Wieleń oraz Hotel Moran w Powidzu. Organizowane były quizy dla gości stoiska a nagrodami były gadżety z logo WPW.

Obecność naszego regionu zaznaczona była mocno podczas Dnia Kajakarza 5.04., podczas którego zaprezentowaliśmy projekt promocji Wielkiej Pętli Wielkopolski, a podróżnik Andrzej Sałaciak z Poznania opowiadał o pływaniu kajakiem na Warcie.

Na targach podczas uroczystości wręczania nagród w Konkursie „Przyjazny Brzeg” Wielkopolska Organizacja Turystyczna uhonorowana została pucharem i dyplomem Prezesa PTTK za ofertę turystyczną dla wodniaków Wielka Pętla Wielkopolski.

Udział w tych targach był niezwykle udany. Działania marketingowe spotkały się z zainteresowaniem grupy docelowej. Wskazana jest kontynuacja akcji promocyjnych na tym rynku.

Pozostałe aktualności