Aktualności

Sprawozdanie z wystąpienia Wielkopolski na targach turystycznych MTT we Wrocławiu w dniach 7-9.02.2014

W dniach 7-9 lutego 2014 r. odbyła się 6. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych WROCŁAW 2014 W tym roku na imprezie po raz pierwszy wystąpiło Województwo Wielkopolskie, które promowało szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.


Tegoroczna edycja targów odbyła się na terenie Hali Stulecia. Zwiedzający mieli okazję otrzymać komplety najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków oraz wziąć udział w quizie o znajmości Wielkiej Pętli, w ktorym były do wygrania praktyczne gadżety dla wodniaków. 
Na stoisku prezentowano również szeroką gamę wydawnictw kulturowych, które również spotkały się z pozytywnym odbiorem.
 
 
Szczególną uwagę zwracał również interaktywny charakter stoiska Wielkopolski, które prezentowało Wielką Pętlę Wielkopolski w zupełnie nowym, multimedialnym wymiarze. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej GPS po Wielkiej Pętli, którą udostępniono zwiedzającym do przetestowania na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Wielu zwiedzających doceniło szeroki zakres funkcji, jakie przygotowano z myślą o planowaniu, wytyczaniu i przemierzaniu tras wycieczek na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski.
 
Wraz z Wielkopolską Organizacją Turystyczną swój udział w promocji regionu mieli również: Powiat Koniński oraz Miasto Kalisz. 
 
Wystąpienie Wielkopolski to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

 

Pozostałe aktualności