Aktualności

Powstał pierwszy w województwie wielkopolskim przewodnik turystyczny "Poznań pod palcami - niecodzienny przewodnik po Wielkopolsce."

Nazwa

 Dzięki staraniom Wielkopolskiego Oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych powstał pierwszy w województwie wielkopolskim przewodnik turystyczny „Poznań pod palcami- niecodzienny przewodnik po Wielkopolsce.” Jest on w całości dostosowany dla potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

 
Publikacja ta jest napisana z perspektywy osoby niewidomej i zawiera szczegółowe opisy najważniejszych miejsc naszego regionu. Znajdziemy tu m.in. informacje o miastach i miasteczkach wraz z miejscami wartymi zobaczenia- Poznań, Gniezno, Kalisz, Wągrowiec, Stary Licheń to tylko niektóre z nich; o zamkach, pałacach z bogatą historią, np. Zamek w Kórniku, Pałac w Śmiełowie. W przewodniku tym turysta znajdzie również rozdział Minikompendium o Wielkopolsce, oraz przepisy potraw regionalnych. Przewodnik został przygotowany w 2 wersjach: czarnodrukowej z drukiem powiększonym dla osób słabowidzących oraz brajlowskiej dla osób niewidomych. Wersja brajlowska wzbogacona jest dodatkowo o 15 rycin najważniejszych obiektów regionu oraz 2 mapy przygotowane w technologii wypukłej, dzięki którym niewidomy będzie mógł poznać ją za pomocą dotyku.
 
Projekt został współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Mamy nadzieję, iż przyczyni się on do poszerzania wiedzy o regionie i zwiększy aktywność osób z dysfunkcją wzroku jako samodzielnych turystów.  

Pozostałe aktualności