Aktualności

Promujemy Wielką Pętlę Wielkopolski za granicą, czyli targi wodniackie BOOT w Duesseldorfie

Nazwa

W dniach 18 - 26 stycznia 2014 r. miłośnicy sportów motorowodnych spotykają się podczas Targów BOOT w Duesseldorfie. W tym roku na imprezie po raz pierwszy wystąpi Województwo Wielkopolskie, które promować będzie szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski” na zupełnie nowym stoisku (premiera odbyła się pare miesięcy temu na targach w Łodzi) nawiązującym do motywów wodnych. 

Tegoroczne targi BOOT to mnóstwo premier jachtów żaglowych i łodzi motorowych, pokazy najnowszego wyposażenia i osprzętu, liczne warsztaty i oczywiście okazja do poznania najciekawszych turystycznych szlaków wodnych.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolski numer C08 w hali nr 14 na terenach wystawienniczych. Zainteresowani otrzymają komplet najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków. Będzie równiez możliwość otrzymania praktycznych gadźetów dla wodniaków. 

Liczący aż 690 km szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolski obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta – Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków.

Organizatorem stoiska regionalnego na targach Boatshow jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Promocję województwa wspiera ponadto Powiat Gnieźnieński.

Wystąpienie Wielkopolski na targach BOOT Duesseldorf to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Pozostałe aktualności