Aktualności

Sprawozdanie z wystąpienia Wielkopolski na targach BOOT & FUN w Berlinie w dniach 20-24.11.2013r

 Wielkopolska Organizacja Turystyczna była organizatorem stoiska promocyjnego regionu podczas Targów BOOT & FUN w Berlinie, które odbyły się w dniach 20 - 24 listopada 2013r. Głównym produktem promowanym na tej imprezie była Wielka Pętla Wielkopolski.

 
BOOT & FUN to wiodąca impreza branży wodniackiej w Niemczech, podczas której swoją ofertę przedstawili producenci sprzętu wodnego, organizatorów turystyki oraz przedstawicieli regionów oferujących atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku. Liczba odwiedzających wyniosła 37.260 osób (15% więcej niż w poprzednim roku). W targach uczestniczyło ponad 650 wystawców z 17 krajów.
Wielkopolska po raz pierwszy zaprezentowała swoją ofertę turystyczną na Targach BOOT & FUN. Zabudowa stoiska przygotowana specjalnie na targi wodniackie była spójna z nowym logo Wielkiej Pętli Wielkopolski. Podstawą wystroju stoiska była duża podświetlana mapa zachodniej Polski wraz z częścią terytorium Niemiec z wyraźnie oznaczoną Wielką Pętlą Wielkopolski. Stanowiła ona zarówno ciekawy element graficzny przyciągający uwagę na stoisko jak i bogaty materiał informacyjny.
Na rynku niemieckim zaprezentowane zostały wydawnictwa poświęcone Wielkiej Pętli Wielkopolski: przewodnik nawigacyjny, folder wizerunkowy Wielka Pętla Wielkopolski, mapa WPW, 6 składanek o odcinkach WPW oraz kolorowanka dla dzieci. Promocję regionu uzupełniały regionalne foldery wizerunkowe i produktowe, seria turystyki kulturowej oraz mapa. Partnerami w promocji były: Miasto Czarnków, Związek Miast i Gmin Nadnoteckich, Powiat Gnieźnieński oraz Powiat Nowotomyski.
Atrakcją stoiska była prezentacja aplikacji na urządzenia mobilne dotycząca podróży na wodach WPW oraz zwiedzania atrakcji w pobliżu szlaku wodnego. Na telebimach prezentowane były filmy promocyjne nt. turystyki wodnej w Wielkopolsce.
Promocję uatrakcyjnił konkurs dla odwiedzających, którzy za prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące turystyki wodnej i największych atrakcji regionu otrzymywali atrakcyjne gadżety z logo WPW.
Najwięcej pytań dotyczyło warunków technicznych i wodnych szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski: stanu wód, wysokości przęseł mostów, sprawności technicznej śluz, opłat za śluzowanie, wypożyczalni łodzi i kajaków, noclegów, stacji paliw, oznakowania szlaków wodnych. Informatorzy przygotowali szczegółowe aktualne informacje na w/w tematy. Służyli doradztwem w zakresie planowania podróży, instruowali pobieranie i obsługę aplikacji na urządzenia mobilne.
Odwiedzający bardzo wysoko ocenili zakres merytoryczny oraz edytorski wydawnictw. Szczególnym uznaniem cieszył się przewodnik nawigacyjny, który rozszedł się w ilości 400 egzemplarzy.
Stoisko odwiedziła delegacja Województwa Wielkopolskiego z Wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem na czele. Obecni byli  przedstawiciele Sejmiku, Urzędu Marszałkowskiego, samorządów oraz dziennikarzy, biorących także udział w obchodach 10-lecia współpracy Wielkopolska – Brandenburgia w Berlinie w dniu 22.11.2013r. Obecny na targach Prezes WOT pan Tomasz Wiktor spotkał się z przedstawicielami Tourismus Marketing Brandenburg, Powiatu Dahme Spreewald, oraz firmy Deutsche Gesellschaft Für Internationale Zusammenarbeit GIZ GmbH,  którzy przedstawili propozycję współpracy w ramach międzynarodowego projektu dotyczącego zrównoważonej turystyki wodnej.
Obsługa stoiska Wielkopolski prowadzona była w języku niemieckim, angielskim, polskim, a nawet rosyjskim.
Wystąpienie Wielkopolski na targach BOOT & FUN w Berlinie to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.
 
Opracowanie:
Biuro WOT
Poznań, 29.11.2013r

Pozostałe aktualności