Aktualności

Premierowe wystąpienie Wielkopolski z nowym stoiskiem Wielka Pętla Wielkopolski podczas targów wodniackich w Łodzi już za nami!

W dniach 15-17 listopada 2013 r. odbyły się XV Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi. W tym roku na imprezie po raz pierwszy wystąpiło Województwo Wielkopolskie, które promowało szlak wodny „Wielka Pętla Wielkopolski”.


Tegoroczna edycja łódzkich Targów BoatShow odbyła się na terenach wystawienniczych Expo-Łódź przy Al. Politechniki 4. Podczas imprezy zaprezentowano jachty żaglowe i łodzie motorowe, odbyły się pokazy najnowszego wyposażenia i sprzętu wodnego oraz liczne warsztaty branżowe. Nie zabrakło również prezentacji i wystaw regionów dysponujących walorami naturalnymi sprzyjającymi kultywowaniu najróżniejszych form turystyki wodnej.
 
W tym roku, za sprawą działań podjętych przez Wielkopolską Organizację Turystyczną, w gronie tych szczególnych regionów znalazła się również Wielkopolska ze stoiskiem nr 25 dedykowanym turystyce na szlaku wodnym Wielkiej Pętli Wielkopolski. Licznie zgromadzeni goście otrzymywali komplety najnowszych wydawnictw poświęconych Wielkiej Pętli Wielkopolski, w tym praktyczny przewodnik nawigacyjny dla wodniaków, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem zwiedzających. Na stoisku prezentowano również szeroką gamę wydawnictw kulturowych, które również spotkały się z pozytywnym odbiorem.
 
Szczególną uwagę zwracał również interaktywny charakter stoiska Wielkopolski, które prezentowało Wielką Pętlę Wielkopolski w zupełnie nowym, multimedialnym wymiarze. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej GPS po Wielkiej Pętli, którą udostępniono zwiedzającym do przetestowania na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Wielu zwiedzających doceniło szeroki zakres funkcji, jakie przygotowano z myślą o planowaniu, wytyczaniu i przemierzaniu tras wycieczek na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski.
 
Wraz z organizatorem stoiska na targach BoatShow, Wielkopolską Organizacją Turystyczną swój udział w promocji regionu mieli również Partnerzy: Miasto Konin i Powiat Koniński, Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej AKWEN w Czerwonaku, Powiat Gnieźnieński, Leszno Region oraz Urząd Miejski w Obornikach. Na stoisku był obecny Prezes WOT, Pan Tomasz Wiktor wraz z przedstawicielami Departamentu Sportu i Turystyki UMWW w Poznaniu.
 
Wystąpienie Wielkopolski na targach Żeglarstwa i Sportów WodnychBoatshow w Łodzi to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

Pozostałe aktualności