Aktualności

Pierwsza aplikacja mobilna GPS po Wielkiej Pętli Wielkopolski gotowa!

Premierowej prezentacji przewodnika dokonał Tomasz Wiktor, Prezes Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w dniu 17 października br. podczas targów turystycznych „Tour Salon” w Poznaniu.

Aplikacja GPS na urządzenia mobilne to pierwszy kompleksowy nośnik informacji turystycznej szlaku wodnego „Wielka Pętla Wielkopolski”. Liczący aż 690 km szlak obejmuje rzekę Wartę, Noteć i drogę wodną Warta – Kanał Bydgoski. Systematycznie uzupełniana, nowoczesna infrastruktura pozwala na uprawianie wielu form turystyki wodnej. Pętla jest przyjazna zarówno dla kajakarzy, jak i dla motorowodniaków.

W celu ułatwienia korzystania ze szlaku, Wielkopolska Organizacja Turystyczna stworzyła innowacyjny i zawsze aktualny przewodnik na urządzenia mobilne. Aplikacja jest bezpłatna i zawiera informacje o blisko 600 atrakcjach turystycznych zlokalizowanych w pobliżu szlaku, w tym m.in. o obiektach zabytkowych, szlakach rowerowych i pieszych oraz obszarach przyrody chronionej. Dostępne są także informacje praktyczne o bazie noclegowej, wypożyczalniach sprzętu wodnego, przystaniach i marinach, jak również o aktualnie odbywających się imprezach. Podróżowanie ułatwia funkcja geolokalizacji na mapie.
 
Dodatkową funkcją przewodnika jest „Planer Wycieczek”. Dzięki niemu można samodzielnie zaplanować scenariusz wycieczki na podstawie takich kryteriów jak: zainteresowania, czas trwania podróży, start i meta oraz wybrany środek transportu. Zdaniem Tomasza Wiktora, Prezesa Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, nowa aplikacja zachęci wodniaków do bliższego poznawania Wielkopolski - Zachęcamy do zejścia z pokładu łodzi czy z kajaka i pieszo, czy też na wynajętym rowerze lub koniu do zwiedzenia okolic. Malownicze miasteczka z ciekawymi zabytkami, trasy piesze, rowerowe i konne – często na terenie parków krajobrazowych - czekają na turystów. Wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.wielka-petla.pl oraz w aplikacji na telefon komórkowy.
 
Aplikacja jest przeznaczona na urządzenia mobilne oparte na systemach Android i iOS. Przewodnik jest bezpłatny i ogólnodostępny. Można ją pobrać za pośrednictwem platform App Store (użytkownicy iPhonów i iPadów) oraz Google Play (użytkownicy systemu Android). Przewodnik jest dostępny w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Jest na bieżąco uzupełniany i wzbogacany tak, aby móc w pełni odpowiadać na potrzeby turystów odwiedzających nasz region.
 
Aplikacja mobilna po Wielkiej Pętli Wielkopolski w ramach systemu GPSwielkopolska to element projektu pn. „Kompleksowa promocja markowego produktu turystyki wodnej Wielka Pętla Wielkopolski” realizowanego przez Wielkopolską Organizację Turystyczną w partnerstwie z 26 samorządami i 2 instytucjami z terenu Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Autorem aplikacji jest firma YBAH Sp. z o.o. z Wrocławia działająca na zlecenie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.
 
Kontakt:
Biuro Projektu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej
tel./fax: 61 66 45 235,  e-mail: projekt@wot.org.pl
 
 

Pozostałe aktualności