Aktualności

Certyfikaty POT rozdane! Dwoje zwycięzców z Wielkopolski !

Tegoroczny Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT został rozstrzygnięty 18 października w Poznaniu podczas Targów Tour Salon. Kapituła przyznała 10 Certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej, z czego 2 dla produktów turystycznych z WIELKOPOLSKI!


Oto zwycięskie produkty turystyczne:  

Turystyka kolejowa Turkol.pl – Markowy produkt turystyczny Turkol.pl
 
Ideą przyświecającą markowemu produktowi turystycznemu Turkol.pl jest popularyzacja turystyki kolejowej jako formy spędzania czasu wolnego dla całych rodzin. Projekt wykorzystuje bogactwo drzemiące w kolei - lokomotywy parowe, wagony retro, mosty, parowozownie i dworce. Cykliczne wycieczki pociągiem z lokomotywą parową organizowane są do miejscowości atrakcyjnych turystycznie, najczęściej w Wielkopolsce, choć nie tylko. Pasażerowie mogą uczestniczyć w różnorodnych imprezach i festynach na stacjach pośrednich i docelowych. Pociągi Turkol-u docierały już między innymi: do Gniezna na Koronację Królewską oraz na Dni Pary, do Wolsztyna na Paradę Parowozów, do Szczecina na Zlot Żaglowców, czy do Kołobrzegu z okazji Dnia Dziecka. Oferta Turkol-u jest wzbogacana o kolejne elementy jak choćby rejs statkiem, czy przejazdy drezynami. Podróż umilają animacje da najmłodszych oraz obsługa gastronomiczna w wagonach. Turystyczne pociągi retro mają w Wielkopolsce długą tradycję, lecz na skalę produktu turystycznego organizowane są czwarty rok z rzędu. Ich liczba sukcesywnie rośnie. W roku bieżącym zaplanowano ponad 60 przejazdów. Bilety rozchodzą się bardzo szybko, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu turystów na ten produkt.

 
Wybierz Kalisz na weekend

Kalisz może poszczycić się całą paletą zabytków. Podczas wakacyjnych weekendów turysta może zwiedzać najstarsze miasto w Polsce na cztery różne sposoby! Pierwszym są rejsy łodzią Calisia po rzece Prośnie. To dosłowna i symboliczna wyprawa do czasów kiedy Kalisz był drewnianym grodziskiem. Podziwianie zabytków urozmaicają opowieści przewodnika o historii powstania miasta. Drugą atrakcję stanowią przejażdżki z przewodnikiem oryginalnym autobusem z lat 70'. Uruchomiono rozmaite trasy objazdu, tak aby turysta mógł zobaczyć wszystkie najciekawsze punkty miasta. Uwagę odwiedzających przyciąga między innymi słynny Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego oraz Baszta Dorotka, czyli fragment muru obronnego wzniesionego za czasów króla Kazimierza Wielkiego. Kolejnym pomysłem jest romantyczna przejażdżka bryczką po zabytkowym centrum Kalisza. Ostatnią propozycją jest wejście na wieżę ratusza, skąd rozpościera się niezapomniany widok. Na każdego, kto skorzysta z oferty „Kalisz na weekend” czeka miła niespodzianka - bonusy w wybranych kaliskich restauracjach i kawiarniach.
 

Pozostałe aktualności