Aktualności

Właśnie ruszył Konkurs "Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT" !

Nazwa

 Wielkopolska Organizacja Turystyczna serdecznie zaprasza do udziału w XI. edycji Konkursu na „ Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”.

Wielkopolska ma wiele walorów turystycznych i praktycznie nieograniczony potencjał atrakcyjności turystycznej i jednocześnie niewiele profesjonalnie przygotowanych produktów turystycznych. Dlatego wspieranie tworzenia produktu, a także jego promocja na rynkach – krajowym i zagranicznym stanowi priorytet w działaniach Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej  zgodnie ze Strategią Rozwoju Turystyki w Województwie Wielkopolskim.
Organizowany co roku przez Polską Organizację Turystyczną Konkurs  na „Najlepszy Produkt Turystyczny- Certyfikat POT” ma na celu wspieranie rozwoju i promocję oferty turystycznej z całej Polski. Certyfikaty przyznane w wyniku konkursu najlepszym produktom turystycznym są paszportem otwierającym dostęp nagrodzonym produktom do wielokierunkowych działań promocyjnych i marketingowych prowadzonych w kraju i za granicą.
Zdobywcami Certyfikatów w latach 2004-2012, jako najbardziej wyjątkowe i profesjonalne atrakcje turystyczne w Wielkopolsce to: Wielkopolski System Szlaków Rowerowych, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Parowozownia Wolsztyn, Kopalnia Soli w Kłodawie, Centrum Hipiki w Jaszkowie, Kompleks Olandia, Stary Browar w Poznaniu, Festiwal Malta w Poznaniu oraz Szlak Piastowski.
W tegorocznej edycji konkursu na „ Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT” wprowadzono nowatorskie zmiany i zostanie on przeprowadzony wyłącznie za pomocą aplikacji on-line dostępnej na stronach internetowych www.polskapodajdalej.pl oraz www.pot.gov.pl.Aby bezpośrednio zalogować się na stronę konkursu należy wejść w link http://konkurs.pot.gov.pl/.Zmiany te pozwolą usprawnić proces wyłaniania najlepszych i najciekawszych produktów turystycznych oraz znacznie ułatwią Państwu pracę nad przygotowaniem zgłoszeń do konkursu.
Od 2004 roku Wielkopolska Organizacja Turystyczna  współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną w zakresie organizacji Konkursu na etapie regionalnym. W tym roku formuła etapu regionalnego jest również przeprowadzona za pomocą aplikacji on-line. Powołana została kapituła Konkursu, która również drogą elektroniczną będzie oceniać zgłoszenia. Podczas uroczystej Gali, zaplanowanej na połowę lipca 2013r. w Poznaniu nagrodzeni zostaną zwycięzcy, którzy w kolejnym etapie rywalizować będą już z produktami turystycznymi z całej Polski.
Do Pana Marka Woźniaka - Marszałka Województwa Wielkopolskiego wystosowaliśmy prośbę o Patronat Honorowy Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”- etap regionalny.
 
Zapraszamy serdecznie do udziału w Konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”
 
Na Państwa zgłoszenia on-line czekamy do dn. 11.06.2013r.
 
Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z „Regulaminem Konkursu” i staranne wypełnienie elektronicznych „Kart zgłoszeń” oraz załączników znajdujących się na stronach http://konkurs.pot.gov.pl/ .
 
Dodatkowych informacji udzielą pracownicy WOT: p. Irena Frąckowiak - Specjalista ds. Promocji  tel.61 66 45 238, e-mail: irena.frackowiak@wot.org.pl oraz p. Szymon Kaczmarek – Administrator Systemu Informatycznego, tel. 61 66 45 235, e-mail: szymon.kaczmarek@wot.org.pl

Pozostałe aktualności