Aktualności

Informacja o wystąpieniu promocyjnym Wielkopolski na targach turystycznych we Wrocławiu w dniach 5-7 kwietnia 2013

 W dniach 5-7 kwietnia 2012 r.  po raz kolejny w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się już V edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych 2012, w których udział wzięła również Wielkopolska Organizacja Turystyczna.

Ekspozycja regionu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród odwiedzających, w tym głównie pośród rodzin z dziećmi oraz pośród rowerzystów preferujących aktywne formy wypoczynku. Goście MTT Wrocław z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z ofertą turystyczną Wielkopolski. Doceniali zwłaszcza takie tytuły jak „Turystyka rodzinna w Wielkopolsce”, „Wielkopolska - największe atrakcje turystyczne” oraz „Szlaki rowerowe Wielkopolski a także Mapa atrakcji kulturowych w Wielkopolsce.  Partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przygotowującej stoisko regionalne były: Organizacja Turystyczna Leszno – Region, Miasto Kalisz, Gmina Miejska Wągrowiec oraz Miasto Turek, którzy również przygotowali szereg atrakcji dodatkowych dla odwiedzających. 
 
Tegoroczne wystąpienie było połączone z wdrażaną właśnie kampanią promocyjną regionu Wielkopolski gdzie każdy z czterech produktów promocyjnych ma własny graficzny motyw przewodni oraz hasło promocyjne.
„Otwórz się na historię” to promocja tego, co kształtowało nasz kraj, zabytki, pierwsza stolica Polski. „Wkręć się w tradycję” to zaprezentowanie architektury drewnianej razem ze starymi maszynami oblężniczymi, ale także sposobem życia dawnych Wielkopolan, ich zwyczajami i tradycyjną kuchnią. „Kolej na przygodę” to wyróżnienie atrakcji, jaką są parowozy i kolejki wąskotorowe. Natomiast „Skocz na weekend” to pokazanie możliwości aktywnego spędzenia czasu w Wielkopolsce - spływów kajakowych, czy też wycieczek rowerowych na szlakach z innowacyjnym systemem GPSwielkopolska.
 
 „Chcemy przedstawić Wielkopolskę jako kontynent magiczny, osadzony w niepowtarzalnych realiach, wytworzonych przez lata historii i tradycji. Ten region to swoisty azyl turystyczny, gdzie można przeżyć niezapomnianą przygodę oraz dotknąć wielkiej historii. Pragniemy zaprezentować to, co nas wyróżnia. Dlatego stawiamy na cztery sztandarowe produkty turystyczne: kulturalno--historyczny, tradycyjny, kolejowy oraz aktywny” – powiedziała Dyrektor Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. 

Pozostałe aktualności