Aktualności

Informacja o wystąpieniu promocyjnym Wielkopolski na targach AKTYWNI 50+ w Poznaniu

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprezentowała atrakcje turystyczne regionu podczas Targów AKTYWNI 50+, które odbyły się w dniach 16-17 marca 2013 r. w Poznaniu. To pierwsze w Polsce targi zorganizowane z myślą o pokoleniu ludzi dojrzałych. Tegoroczna edycja, jak i trzy poprzednie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Pokazały, że dla tysięcy poznaniaków i Wielkopolan „Aktywni 50+” to idea odpowiadająca ich potrzebom.
Odwiedzający targi najczęściej sięgali po  foldery z serii produktów turystyki kulturowej (w szczególności „Szlak zabytków i kościołów drewnianych” oraz „Zabytki wielkopolskich miast i miasteczek”). Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się również wydawnictwa „Kuchnia Wielkopolska” i „”Największe atrakcje turystyczne w Wielkopolsce”.
Wiele zapytań zwiedzających dotyczyło możliwości uprawiania turystyki aktywnej , w tym pieszej i rowerowej dlatego często sięgano po folder „Szlaki turystyczne na obszarach chronionych”, „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce” oraz „Turystyka aktywna w Wielkopolsce”.
Partnerami WOT były następujące samorządy i podmioty: Miasto Kalisz, Gmina Czerwonak, Gmina Miejska Wągrowiec, Gmina Wągrowiec, Organizacja Turystyczna Leszno-Region, Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego - Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.
Wśród folderów dostarczonych przez partnerów największym zainteresowaniem cieszyły się następujące foldery: Wypoczynek w siodle powiecie śremskim, mapa powiatu śremskiego, różne wydawnictwa na temat Aquaparku w Wągrowcu, pakiet składanek produktowych z regionu leszczyńskiego oraz gadżety z Kalisza (rymowanki, kolorowanki, kredki).

Pozostałe aktualności