Aktualności

Informacja o wystąpieniu promocyjnym Wielkopolski na targach GLOB w Katowicach

 W dniach od 22-24 marca 2013 r. odbyły się 19. Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego "GLOB 2013" w Katowicach. Podczas targów swoje oferty na powierzchni ponad 5500m2 zaprezentowało blisko 200 wystawców z Belgii, Czech, Dominikany, Francji, Gruzji, Indonezji, Kenii, Malezji, Maroko, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Tunezji, Turcji, Węgier, Włoch i Polski. Na targach ofertę turystyczną zaprezentowali touroperatorzy, biura podróży, regiony, uzdrowiska, ośrodki odnowy i rekreacji, a także usług transportowych i hotelarstwa. Krajem Partnerskim targów było Maroko, Regionem Partnerskim GLOB było Świętokrzyskie, a Miastem Partnerskim sąsiadujący z targami Chorzów.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna po raz kolejny była organizatorem stoiska regionalnego o powierzchni 30 mkw., które zostało zaprojektowane i przygotowane  w ramach  projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pn.”Kompleksowa Promocja Wiodących Produktów Turystycznych Wielkopolski„ w ramach Regionalnego Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.
Partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przygotowującej stoisko regionalne były: Miasto Poznań i Powiat Poznański oraz Miasto Konin i Powiat Koniński oraz Wągrowiec, którzy również przygotowali szereg atrakcji dodatkowych dla odwiedzających.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna zdobyła dyplom za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepsze wydawnictwa promocyjne regionów i miast 2012/2013 „GLOBALNY FORMAT 2013” FOLDER. Dyplom przyznano za „Serię wydawnictw na temat turystyki kulturowej w Wielkopolsce” oraz „Szlaki turystyczne na obszarach chronionych w Wielkopolsce”. Dyplom stanowi uhonorowanie oferty wydawniczej Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zaprezentowanej podczas 19 Międzynarodowych Targów Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Żeglarskiego i Sportowego "GLOB 2013" w Katowicach. Jury oceniało oryginalność i różnorodność form promocji produktów turystycznych.
Z dużym zainteresowaniem spotkały się serie wydawnictw nt. produktów turystyki kulturowej m.in. „Zabytki wielkopolskich miast i miasteczek”, „Szlak zamków, pałaców i dworów”, „Muzea w obiektach zabytkowych”, „Wielkopolska piastowska – szlak piastowski”, „Szlak budowli i kościołów drewnianych” oraz szlaki rowerowe.
Targi odwiedzali turyści w każdym wieku i o rozmaitych zainteresowaniach. Licznie reprezentowani w Katowicach przewodnicy, organizatorzy wycieczek i tour operatorzy poszukiwali szczegółowych informatorów, map i przewodników. Turyści indywidualni, pozytywnie zaskoczeni bogatą ofertą wydawniczą Wielkopolski mogli liczyć na pełną informację i wybór najodpowiedniejszych wydawnictw.
W czasie tragów GLOB 2013 gościem stoiska Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej był Pan Henryk Kuśmirek - Członek Zarządu WOT, Kierownik Wydziału Kultury, Sporu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Konina.
 
Opracowanie : Biuro WOT

Pozostałe aktualności