Aktualności

Informacja końcowa nt. wystąpienia promocyjnego Wielkopolski na Międzynarodowych Targach Turystycznych "Na Styku Kultur" w Łodzi 2013

 W dniach 21.-24.02.2013 roku, odbyła się XIX edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych „Na Styku Kultur” w Łodzi. Wydarzeniu towarzyszyły konferencje, seminaria, konkursy oraz prezentacje Polskich Producentów Żywności.

W porównaniu do lat ubiegłych całkowita powierzchnia wystawiennicza była znacznie mniejsza. Zauważyć można było, że swoje oferty zaprezentowało znacznie mniej regionów oraz branży turystycznej. Sporą cześć wystawców stanowili polscy producenci żywności.
Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów było SĄDECKIE (Ziemia Sądecka). Bogatą ofertę turystyczną tego regionu uzupełniały prezentacje regionalnego rzemiosła i kuchni.
           
Organizatorem prezentacji regionu Wielkopolski była Wielkopolska Organizacja Turystyczna.
Na 30-metrowym stoisku swoją ofertę prezentowały:
Miasto Turek
Miasto Kalisz
Miasto Konin wraz z Powiatem Konińskim
Miasto Wągrowiec
Miasto i Gmina Murowana Goślina

Na stoisku promocyjnym Wielkopolski obok kompletnych informacji na temat: aktywnego wypoczynku, obszarów przyrody chronionej oraz unikalnych zabytków, na zwiedzających czekały dodatkowe atrakcje. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Przez cały czas trwania targów prezentacje regionów konińskiego i tureckiego wzbogacone były o degustację regionalnych przysmaków – serki Turek oraz wafle ryżowe Kupiec. Odwiedzając stoisko Kalisza można było przenieść się w czasie pozując do zdjęć w sepii oraz skosztować słynnych kaliskich andrutów. Prezentacja atrakcji Wągrowca wzbogacona była pokazami zdobnictwa pałuckiego oraz degustacją słodkości.
 
Spora część zapytań dotyczyła turystyki rowerowej. Zwiedzający byli zainteresowani otrzymaniem wydawnictw prezentujących szlaki rowerowe, ale również informacje na temat innych rodzajów turystyki aktywnej – pieszej i kajakowej.
 
Jak co roku wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom turystów i przygotowaliśmy bogatą ofertę wydawnictw promocyjnych. Poza wydawnictwami na temat turystyki aktywnej największym zainteresowaniem cieszyły się publikacje: „Turystyka na kolejowych szlakach Wielkopolski”, „Turystyka wodna w Wielkopolsce” oraz w wydawnictwa nt. produktów turystycznych turystyki kulturowej. Oferty naszych tegorocznych partnerów także znalazły uznanie wśród odwiedzających. Całe stoisko Wielkopolski oblegane było przez odwiedzających w różnym wieku – od rodzin z dziećmi, przez młodzież szkolną po osoby dojrzałe i emerytów. Sporą grupę stanowili też przewodnicy miejscy i terenowi.
Sporo zapytań dotyczyło Gniezna i miejscowości z powiatu gnieźnieńskiego oraz Międzychodu. Niestety poza informacjami, które znaleźć można w wydawnictwach WOT oferta tych miejsc nie była dostępna na targach.


Opracowanie: biuro WOT

Pozostałe aktualności