Aktualności

Informacja nt. wystąpienia Wielkopolski na Międzynarodowych Targach Turystycznych REISEN w Hamburgu w dniach 6-10 lutego 2013r.

 Prawie 800 wystawców z całego świata, w tym Region Wielkopolski, zaprezentowało swoją ofertę podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych REISEN w Hamburgu. Największe turystyczne targi konsumenckie w północnych Niemczech przyciągnęły w tym roku  78 tys. gości.

Stoisko Wielkopolski stanowiło integralną część Stoiska Narodowego Polski. Wyposażenie stoiska stanowiło: lada wystawiennicza, stojak na wydawnictwa oraz fotogram przedstawiający turystykę kajakową. W tegorocznej edycji REISEN 2013 partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej był Powiat Gnieźnieński, Miasto Wolsztyn i Hotel Pietrak.
Grupy docelowe działań promocyjnych WOT podczas REISEN 2013 w Hamburgu:
·         podróżujący po Polsce własnym samochodem z przyczepą campingową,
·         zainteresowani zabytkami: Poznania i okolic oraz innych miast regionu,
·         amatorzy wycieczek rowerowych, jeździectwa, kajakarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa,
·         pasjonaci zabytków kolejnictwa, w tym zwłaszcza Parowozowni w Wolsztynie,
·         odbywający „podróż sentymentalną” w poszukiwaniu śladów przeszłości w północno-zachodniej Wielkopolsce.
Oferta turystyczna Wielkopolski spotkała się z wielkim zainteresowaniem zwiedzających. Zdecydowanie najwięcej pytań dotyczyło zagęszczenia sieci campingów w regionie, prezentowanej w nowej pozycji wydawniczej WOT pt. „Campingi w Wielkopolsce”. Z uwagi na zamiłowanie turystów niemieckich do aktywnego spędzania czasu wolnego, dużym zainteresowaniem cieszyły się informatory dotyczące wypoczynku nad jeziorami i w okolicach rzek, oraz pozycje: „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce” . Wielu mieszkańców Hamburga planuje podróż do Wielkopolski w poszukiwaniu korzeni rodzinnych. Tradycyjnie, uwagę gości przyciągały foldery  z serii turystyki kulturowej przedstawiające ofertę turystyczną Wielkopolski.  Dodatkową atrakcją dla gości REISEN 2013 była degustacja wielkopolskich słodyczy.
            Targi w Hamburgu odwiedzają turyści o skonkretyzowanych potrzebach. Podróżując samochodem z przyczepą campingową, zwracają uwagę na jakość infrastruktury drogowej, rekreacyjno-wypoczynkowej i campingów. Doceniają bliskość i dostępność ciekawych zabytków, ale nade wszystko oczekują relaksu na łonie natury. Oferta turystyczna województwa wielkopolskiego w pełni spełnia ich oczekiwania. W przyszłości zaleca się systematyczne zwiększanie wysiłków promocyjnych mających za cel dotarcie do turystów - pasjonatów, tj. wędkarzy, kajakarzy, miłośników zabytków techniki, badaczy historii rodzinnych.
 
Opracowanie: Biuro WOT

Pozostałe aktualności