Aktualności

Wójt gminy Czerwonak Mariusz Poznański wygrał plebiscyt na "Samorządowca Roku"

Plebiscyt na „Samorządowca Roku” redakcja „Wspólnoty” zorganizowała po raz drugi. W skład kapituły weszli redaktorzy, dziennikarze i publicyści pisma, pod przewodnictwem redaktora naczelnego Janusza Króla. Chcieliśmy wyłonić postać nietuzinkową, integrującą środowisko samorządowe. Dobrego mediatora i sprawnego organizatora, cieszącego się powszechnym autorytetem w środowisku i wśród mieszkańców. Człowieka ambitnego, przedsiębiorczego, o otwartym umyśle, otaczającego się fachowcami, ale też dbającego o innych, często słabszych, posiadającego poczucie wspólnoty celów samorządu terytorialnego.
W roku 2012 najlepiej te kryteria spełnił wójt gminy Czerwonak Mariusz Poznański. Kim jest, czego dokonał w tym roku i poprzednich latach, piszemy na dalszych stronach. Zachęcamy też do lektury wywiadu, w którym staramy się spojrzeć na nadchodzący rok oczami naszego laureata.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułami:
Od przewodniczenia zakładowej Solidarności, przez funkcję wójta, szefa Związku Gmin Wiejskich, po przewodniczącego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Zawsze na świeczniku. Lubi sobie pogadać – mówią współpracownicy z uśmiechem, ale dodają, że warto go słuchać, poza tym często właśnie dzięki temu udaje się dojść do porozumienia w trudnych sprawach.
O obawach związanych z przyszłością samorządu, inicjatywach ogólnopolskich organizacji i poprawie pracy Komisji Wspólnej rozmawiamy z Mariuszem Poznańskim, wójtem gminy Czerwonak.
 

Pozostałe aktualności