Aktualności

INFORMACJA NT. WYSTĄPIENIA WIELKOPOLSKI NA JARMARKU GWIAZDKOWYM ? BOŻONARODZENIOWYM SPOTKANIU Z POLSKĄ W POCZDAMIE W DNIACH 14 - 16.12.2012r

Nazwa

W dniach 14-16 grudnia już po raz dziewiąty odbył się w Poczdamie  Jarmark Gwiazdkowy - świąteczne spotkanie z Polską. Niemiecka tradycja jarmarków przedświątecznych połączona została z niezwykłymi polskimi tradycjami wigilijnymi. W dawnych stajniach królewskich Kutschstalhof na placu Neuen Markt w samym sercu Poczdamu, odbyły się prezentacje polskich regionów turystycznych i instytucji działających na rzecz współpracy polsko-niemieckiej. Przez trzy dni jarmarku otwartego  w godzinach od 11.00 rano do 20.00 wieczorem odwiedziło 11.800 mieszkańców Poczdamu, Berlina i Brandenburgii.

Nasze województwo po raz piąty reprezentowane było przez Wielkopolską Organizacje Turystyczną. Na stoisku województwa wielkopolskiego niemieccy turyści mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego regionu. Podstawą wystroju była ściana z mapą Wielkopolski oraz lada z logo. Zaprezentowano ofertę produktów turystycznych regionu, w tym turystyki aktywnej, turystyki kolejowej, szlaków turystyki kulturowej, największych atrakcji Wielkopolski oraz ofertę Powiatów: Wolsztyńskiego, Gnieźnieńskiego,  i Nowotomyskiego oraz miasta Wolsztyna a także ofertę branży: Krainy Konferencji i Wypoczynku Olandii i Hotelu Poznańskiego w Luboniu oraz Stary Browar w Poznaniu.
 
Prezentowana oferta Wielkopolski była przygotowana i zrealizowana na wysokim poziomie. Spośród prezentowanych wydawnictw dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery  „Największe atrakcje turystyczne w Wielkopolsce”, „Kuchnia Wielkopolski”, „Turystyka aktywna w Wielkopolsce”, ”Turystyka kolejowa w Wielkopolsce”  oraz seria folderów turystyki kulturowej w Wielkopolsce a także mapa kulturowa Wielkopolski.
 
Ponadto profesjonalnie przygotowane stoisko, ciekawe wydawnictwa, fachowa obsługa  sprawiły, że bardzo licznie odwiedzający stoisko Wielkopolski odchodzili usatysfakcjonowani.
Wśród gości odwiedzających nasze stoisko była delegacja Powiatu Wolsztyńskiego z Panem Starostą Ryszardem Krupą.
 
Publiczność na Jarmarku Gwiazdkowym zdecydowanie różni się od odwiedzających typowe targi turystyczne.Ich szczególne zainteresowanie Polską wskazuje na klienta o skonkretyzowanych potrzebach i oczekiwaniach. Dla wielu z nich motywem podróży do naszego regionu jest łączenie wypoczynku z odwiedzaniem  ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych. Liczne pytania dotyczyły wypoczynku nad jeziorami, wypoczynku weekendowego oraz dojazdu do Wielkopolski autostradą A2.  
Niemcy to najliczniejsza grupa turystów odwiedzająca nasz region a nasza prezentacja na poczdamskim jarmarku sprawiła, że zwiedzający równie chętnie będą odwiedzać Wielkopolskę. Poszerzana z roku na rok oferta turystyczna naszego regionu sprawia, że zainteresowanie Wielkopolską jest zauważalne, a poprzez profesjonalną promocję utrwalany jest pozytywny wizerunek naszego regionu.
  
Opracowanie : Biuro WOT

Pozostałe aktualności