Aktualności

Wielkopolskie foldery wyróżnione w konkursie wydawniczym Róża Regionów 2012

 Podczas targów Tour Salon odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II edycji konkursu Wiadomości Turystycznych - Róża Regionów 2012 na najlepsze wydawnictwo promocyjne gminy, miasta, regionu.  Do grona laureatów dołączyły wydawnictwa przygotowane przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Wyróżnienia otrzymały foldery z serii wydawnictw na temat turystyki kulturowej w Wielkopolsce oraz folder pt. „Szlaki turystyczne na obszarach chronionych w Wielkopolsce”.

Ideą Konkursu Róża Regionów jest propagowanie osiągnięć związanych z promocją lokalnych produktów turystycznych, oraz wspieranie rozwoju marketingu terytorialnego w naszym kraju. Konkurs ma za zadanie wyłonienie profesjonalnego folderu promującego region lub miasto. Skład kapituły oceniającej złożony był z ekspertów turystyki, przedstawicieli mediów i grafików. Przy ocenie projektów Kapituła Konkursu brała pod uwagę kryteria takie jak zgodność założonych celów z osiągniętym efektem, umiejętność doboru formy projektu do potrzeb grupy docelowej, wartości merytoryczne, kreatywność, użyteczność i atrakcyjność graficzną. Prace konkursowe oceniono w trzech kategoriach: foldery promocyjne, serie wydawnicze, projekty specjalne (np. albumy, karty pocztowe, bibeloty).
Do tegorocznej edycji konkursu Róża Regionów zgłoszono 86 projektów z całej Polski. Wyróżniono blisko 30 wydawnictw zrealizowanych przez urzędy i organizacje turystyczne. Wydawnictwa zgłoszone w 2012 roku oceniono jako lepsze niż w pierwszej edycji. Podkreślono, że są bardziej przemyślane i funkcjonalne. Uznanie Kapituły dla wydawnictw z Wielkopolski jest niewątpliwie dużym sukcesem Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, która dba o wysoki poziom edytorski materiałów promocyjnych o regionie.
 
 

Pozostałe aktualności