Aktualności

Zapraszamy na 23. edycję targów Tour Salon w dniach 24.10. - 27.10.2012

Nazwa

 

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprasza do odwiedzenia stoiska regionalnego podczas Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbędą się w Poznaniu na terenie MTP w dniach od 24 do 27 października 2012r..

 
Goście, którzy odwiedzą stoisko Wielkopolski numer 189 w pawilonie 5 poznają m.in. ciekawe przykłady zastosowania nowoczesnych technologii w turystyce. Województwo wielkopolskie należy do ścisłej krajowej czołówki jeśli chodzi o budowę nowoczesnego systemu informacji turystycznej. Podczas targów TOUR SALON na stoisku Wielkopolski stanie pokazowy infokiosk turystyczny oferujący wiele ciekawych i praktycznych funkcjonalności. W sąsiedztwie infokiosku znajdować się będzie stanowisko z nowymi produktami GPSwielkopolska. Zaprezentowane zostaną mobilne przewodniki turystyczne: "Szlak Cysterski" oraz "Wielkopolska - atrakcje turystyczne", dedykowane posiadaczom telefonów komórkowych. Przewodniki powstały w ramach projektu GPSwielkopolska, pilotowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.
 
Tradycyjnie, zwiedzający zapoznają się z szeroką ofertą wydawniczą przygotowaną przez WOT oraz partnerów z regionu. Na samodzielnych  stanowiskach zaprezentują się następujące samorządy i organizacje: Miasto Kalisz, Konin i Powiat Koniński,  Turek i Powiat Turecki, Powiat Gnieźnieński, Powiat Pilski, Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Miasto Czarnków, Gmina Drawsko, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego reprezentująca Region Śremski, Organizacja Turystyczna Leszno – Region reprezentująca miasto Leszno i powiat leszczyński oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Gościnna Wielkopolska”.
 
Na wspólnej ladzie wojewódzkiej zaprezentowana zostanie oferta turystyczna Miasta  Wągrowca,  oraz Gmin: Międzychód Kwilcz i Czerwonak. Ofertę turystyczna przygotowało również Starostwo Powiatowe w Kościanie i Wielkopolskie Towarzystwo Agroturystyczne. Branżę turystyczną reprezentować będą: Pałac Hotel Szafir z Poznania,  Hotele Szablewski ze Środy Wlkp. i Dymaczewa, Hotel Poznański z Lubonia, Hotele Pietrak, Pałac Baborówko  Kraina Konferencji i Wypoczynku Olandia a także Wyższa Szkoła Handlu i Usług z Poznania.
Dla zwiedzających przygotowano również wiele konkursów, questy i degustacje regionalnych specjałów z naszego regionu.
Prezentacja walorów turystycznych Regionu Wielkopolski  podczas targów TOUR SALON jest realizowana ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego” na lata 2007-2013.
 
Opracowanie:
Biuro WOT
Poznań 17.10.2012r.

Pozostałe aktualności