Aktualności

Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki już za nami

 28 września 2012 roku na terenie Murowanej Gośliny i Puszczy Zielonka odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki – świętoturystów i wszystkich osób z branży.

Podczas części oficjalnej, która odbyła się w Murowanej Goślinie, zaprezentowano atrakcje turystyczne Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” i omówiono aktualne działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie turystyki. Za zasługi na rzecz rozwoju turystyki wręczono Odznakę honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. To wyjątkowe wyróżnienie, z rąk Macieja Wituskiego - Radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz Tomasza Wiktora Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, otrzymała pani Barbara Surma – Przewodnicząca Rady Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Uroczystość była również okazją do rozstrzygnięcia i wręczenia nagród laureatom I Edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
Podczas części krajoznawczej Obchodów zwiedzano atrakcje turystyczne Puszczy Zielonka i okolic – Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach oraz kościół drewniany w Wierzenicy, będący elementem „Szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka”.
Dni Turystyki to najważniejsza tego typu impreza w województwie wielkopolskim – okazja do spotkania się fachowców z różnych dziedzin, podsumowania mijającego sezonu turystycznego, a także wymiany doświadczeń i integracji branży. W Obchodach uczestniczą reprezentanci środowisk, dla których ważny jest rozwój turystyki i promocja Wielkopolski, a więc m.in. przedstawiciele władz województwa wielkopolskiego, stowarzyszeń i organizacji turystycznych, uczelni kształcących kadry dla turystyki, branży turystycznej, samorządów lokalnych, a także władze i członkowie Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, publicyści krajoznawczy, media oraz inne podmioty i osoby odgrywające znaczącą rolę w popularyzowaniu turystyki.
Regionalne obchody Światowego Dnia Turystyki mają w Wielkopolsce wieloletnią tradycję. Organizowane są każdego roku na przełomie września i października przez Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z partnerami lokalnymi. Do tej pory Obchody odbyły się m.in. w Wolsztynie, Licheniu, Lesznie, Poznaniu, Żerkowie i Kłodawie. Współorganizatorami tegorocznych Obchodów są: Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” oraz Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.
opracowanie: UMWW

Pozostałe aktualności