Aktualności

"Wpadnij z sąsiedzka wizytą" na Festiwalu "Mehofferowskie Klimaty 2012" w Turku

Nazwa

 W niedzielę 16 września br. w Turku Wielkopolska Organizacja Turystyczna promowała atrakcje turystyczne naszego regionu w ramach  Giełdy Turystycznej „Wpadnij z sąsiedzką wizytą” korzystając z gościnności organizatorów Festiwalu „Mehofferowskie Klimaty 2012”.

Na rozstawionych na starówce straganach można było podpatrzeć wytwórców rękodzielników, rzeźbiarzy ludowych, hafciarek z Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku. Na Skwerze Józefa Mehoffera powstała stylizowana na lata dwudzieste kawiarenka literacka, w której można było odpocząć od całego festiwalowego zgiełku. W chwili krótkiego odpoczynku przy filiżance kawy lub herbaty można było wsłuchać się w rytm muzyki wydobywającej się z patefonu lub w głos lektora czytającego literaturę z tamtego okresu. Impreza przyciągnęła rzesze zwiedzających z Turku jak również z całej Wielkopolski.

Na stoisku WOT prezentowane były foldery i wydawnictwa promocyjne dotyczące atrakcji turystycznych Województwa Wielkopolskiego oraz informacje o możliwościach wypoczynku weekendowego w naszym regionie.Najatrakcyjniejszy spośród materiałów WOT-u, dla osób zainteresowanych, okazał się folder „Wielkopolska – największe atrakcje turystyczne”. Uwagę odwiedzających przyciągały również materiały dotyczące turystyki rowerowej. Wśród folderów tematycznych najczęściej sięgano po: „Szlak zamków, pałaców i dworów”, „ Zabytki wielkopolskich miast i miasteczek” oraz „Miejsca pielgrzymkowe w Wielkopolsce”.

 
Opracowanie:
Irena Frąckowiak WOT

Pozostałe aktualności