Aktualności

Zapraszamy na Olandia EtnoFestiwal w dniach 1 - 2 września br.

Nazwa

Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu projektu ogólnopolskiego festiwalu Olandia EtnoFestiwal.

Festiwal odbywać się będzie w Prusimiu (gm. Kwilcz) – miejscu, łączącym w trójkącie najważniejsze miasta regionu: Poznań, Gorzów i Zieloną Górę. Świeże powietrze, jezioro, plaża, lasy dokoła i super folkowa scena stworzą wyjątkowo atrakcyjny, wakacyjny klimat. 
To pełen uroku zakątek, w którym odbudowano zespół dworsko - parkowy Olandia. Oprócz wspaniałych walorów turystycznych, ma również na celu przypomnienie obecności Olendrów, którzy osiedlili się w Wielkopolsce w okresie XVII – XIX wieku. I właśnie ze względu na nietypowy charakter miejsca postanowiliśmy organizować tutaj coroczne spotkania z muzyka etniczną.
Chcielibyśmy pokazać nie tylko dorobek kulturalny grup etnicznych zamieszkałych w różnych częściach Europy, ale co dla nas najistotniejsze, wpływ tych kultur na muzykę, sztukę, obyczaje i więzi międzyludzkie kształtowane od pokoleń.
Pragniemy wskazać korzyści, jakie płyną z tolerancji, przenikania się kultur, wzajemnego zrozumienia i otwarcia na innych.
We wrześniu 2012 nasz cykl rozpocznie prezentacja kultury ukraińskiej, w tym łemkowskiej, bojkowskiej, huculskiej. Do udziału zapraszamy zarówno wykonawców folkowych, jak i przedstawicieli innych gatunków muzycznych, których twórczość wzbogacona jest o elementy etno.
Termin: 1 – 2 września 2012
Miejsce: Olandia, Prusim, woj. wielkopolskie
 
Biuro organizacyjne Olandia EtnoFestiwal
Joanna Kałuzińska – Zasada, +48 601 50 01 79 Joanna.kaluzinska@olandia.pl
Katarzyna Witowska - Góra, +48 603 68 11 91, Katarzyna.witowska@olandia.pl  
 
Sponsor główny festiwalu:
OLANDIA - Kraina Wypoczynku i Konferencji

Pozostałe aktualności