Aktualności

Zapraszamy na Dni Wągrowca!

Nazwa

 Już rozpoczęliśmy świętowanie Dni Wągrowca, podczas których w mieście odbędzie się kilkanaście ciekawych imprez, wśród których każdy wągrowczanin znajdzie coś dla siebie.

Miłośnicy aktywnych form spędzania czasu i sportu będą mogli wziąć udział w rywalizacji o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca w tenisie ziemnym, w plażowej piłce siatkowej, wziąć udział w wyścigu kolarskim, biegu ulicznym lub „Marszu po zdrowie” (nordic walking), pościgać w pływaniu w maratonie pływackim „O Błękitną Wstęgę Jeziora Durowskiego”, pograć w turnieju piłkarskim organizowanym w Ośrodku Sportu i Rekreacji albo aktywnie lub biernie wziąć udział w „VIII Regatach o Puchar Jakuba”. Deserem, imieninowym prezentem z okazji Dnia św. Jakuba Apostoła, który przypada 25 lipca br. będzie zaś możliwość skorzystaniaza darmo z godzinnej kąpieli w wągrowieckim aquaparku.

Nie zabraknie również atrakcji dla tych, którzy preferują wydarzenia kulturalne i artystyczne. Specjalnie dla nich na ulice naszego miasta wyjedzie „Autobus ze sztuką”, w Miejskiej Bibliotece Publicznej prezentowane będą interesujące wystawy, a na płycie Rynku odbędzie się wspaniałe widowisko teatralne. Będą również występy artystyczne uczniów I LO w Wągrowcu oraz koncerty, wśród których na uwagę zasługują koncert zespołu „Don Wasyl i cygańskie gwiazdy” oraz ZAKOPOWER – na zakończenie obchodów święta naszego miasta.
Na osobną uwagę zasługują trzy inne wydarzenia: 
XV Wągrowiecki Festyn Cysterski z występem zespołu ZGAGAFARI, pokazami walk rycerskich oraz zabawą taneczną, 
III Miejskie Czytanie Biblii, które uświetni uczestnictwo w tym misterium ks. biskupa Bogdana Wojtusia,
Uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczone zostaną Honorowe Nagrody Honorowego Obywatela i Honorowego Wągrowczanina AD.2012.
Na wszystkie imprezy związane z Imieninami Wągrowca serdecznie zapraszamy, a pełen program tych imprez prezentujemy na plakacie w załaczeniu.

Pozostałe aktualności