Aktualności

Wizyta studyjna dziennikarzy z Niemiec pt. "Turystyka kolejowa w Wielkopolsce" w dniach 26 - 29 kwietnia 2012r.

W dniach 26-29 kwietnia 2012r. Wielkopolska Organizacja Turystyczna zrealizowała wizytę studyjną dla dziennikarzy z Niemiec. Tematem przewodnim wizyty była turystyka kolejowa w Wielkopolsce. Wśród zaproszonych dziennikarzy znaleźli się:
Dr. Bernd Kregel z  Rheinische Post , Martin Dziersk z gazety  Die Welt , Harry Grunwald  z Hamburger Abendblatt,  Nilgun Burgucu z Zeitschrift Selection, Fiona Grebe z Speyrer Tagespost oraz Renate Wolf-Götz z gazety  Sonntag Aktuell.
            Wizyta studyjna została zaplanowana w taki sposób, aby podczas czterodniowego pobytu goście mogli odwiedzić miejsca ważne dla turystyki kolejowej w Wielkopolsce oraz obiekty związane z EURO 2012. Podróż rozpoczęła się od zwiedzania zabytków Poznania oraz stadionu przy ul. Bułgarskiej. Dzień zakończono przejażdżką kolejką wąskotorową „Maltanka”.
            Drugi dzień wizyty, spędzony w Gnieźnie  – przybliżył dziennikarzom początki Państwa Polskiego, zwiedzając katedrę w Gnieźnie zapoznali się z najstarszą historią Polski. Ponieważ wizyta studyjna poświęcona była turystyce kolejowej, dziennikarze wzięli udział w wycieczce Gnieźnieńską Kolejką Wąskotorową z lokomotywą parową na trasie Niechanowo - Gniezno oraz zwiedzili gnieźnieńską Parowozownię. Kolejnym punktem programy był przejazd drezynami z Grodziska do zabytkowej stacji kolejowej w Ujeździe.
            Nazajutrz, najważniejszym punktem programu wizyty był udział w Paradzie Parowozów w Wolsztynie oraz  widowisku „ Światło , para, dźwięk” na terenie zabytkowej wolsztyńskiej Parowozowni. Podróż z Poznania do Wolsztyna dziennikarze odbyli pociągiem ”Cegielski” z  zabytkowa lokomotywa parową.
Na zakończenie pobytu dziennikarze zwiedzili obiekty sportowe i hotel „Remes” w Opalenicy – związany z Mistrzostwami EURO 2012.      
Dzięki zgromadzonym podczas wyjazdu materiałom tj. nagraniom, zdjęciom i przewodnikom dziennikarze przygotują  artykuły o Wielkopolsce. Zapowiedzieli, że do września 2012r. ukażą się pierwsze artykuły prasowe w najpoczytniejszych mediach niemieckich. Wszelkie publikacje na bieżąco można śledzić w dziale „Napisali o nas” na stronie internetowej www.wot.org.pl.
 

Pozostałe aktualności