Aktualności

Zwycięstwo na Targach LATO 2012 w Warszawie !

 W dniach 20 – 22 kwietnia 2012 w warszawskiej Hali MT Polska na ul. Marsa odbyły się XVII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2012. Odwiedzający Targi LATO to w przeważającej części mieszkańcy Warszawy i regionu Mazowsza oraz przedstawiciele branży.

            Targi przybrały w tym roku formę wielkiego festynu,  równolegle w tym samym terminie odbywały się  targi spożywczych produktów regionalnych „Regionalna”. Atrakcje, degustacje i strefa zabaw przyciągały rzesze rodzin z dziećmi.
            Wielkopolska Organizacja Turystyczna była organizatorem stoiska regionalnego o powierzchni 30 m kw., które zostało zaprojektowane i przygotowane  do realizacji  projektu współfinansowanego ze środków WRPO pn. ”Kompleksowa Promocja Wiodących Produktów Turystycznych Wielkopolski na lata 2010-2013”.
Wielkopolska Organizacja Turystyczna zdobyła  I miejsce w konkursie na „Najlepszą ofertę ekspozycyjną Polskiego Regionu”. Nagroda stanowi  najwyższe uhonorowanie aranżacji i oferty stoiska Wielkopolski prezentowanych podczas XVII Targów Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie. Jury oceniało wartość promowanych produktów turystycznych, oryginalność orazaranżację stoiska.
Partnerami Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej przygotowującej stoisko wojewódzkie byli: Miasto Konin i Powiat koniński,  Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, Organizacja Turystyczna Leszno – Region, Urząd Miejski w Wolsztynie, Miasto Wągrowiec oraz przedstawiciele branży Pałac Batorówko, Hotel Olympic ,Kompleks Wypoczynkowy „Olandia”.
 Ekspozycja regionu wzbudzała szczególne zainteresowanie turystów preferujących aktywne formy wypoczynku. Przygotowano kompletną ofertę wydawniczą nt. szlaków rowerowych i wodnych. Co więcej, turysta mógł poczuć ducha rywalizacji biorąc udział w konkursach na rowerze treningowym. Kto pokonał najdłuższy dystans w określonym czasie otrzymywał gadżety rowerowe z Wielkopolski. Interaktywny charakter prezentacji został doceniony przez licznie przybywających gości targowych.
Mieszkańcy Warszawy i regionu Mazowsza chętnie zapoznawali się z wydawnictwami dotyczącymi turystyki aktywnej – szlaków rowerowych, pieszych i konnych oraz dróg wodnych i wypoczynku nad jeziorami. Ich uwagę przyciągała oferta przygotowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Miłośnicy kultury i historii czerpali wiedzę z broszur Miast Konina, Wągrowca, LOT Leszno-Region i Powiatu konińskiego. Z pozytywnym odzewem spotkała się nowa pozycja wydawnicza WOT pt. „Wypoczynek rodzinny w Wielkopolsce” i seria kilkunastu wydawnictw kulturowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także foldery: „Szlaki rowerowe w Wielkopolsce”, „Turystyka na kolejowych szlakach Wielkopolski” i „Turystyka wodna w Wielkopolsce” oraz „Kuchnia Wielkopolska”.
Targi Turystyki i Wypoczynku LATO to jedna z większych i zarazem najbardziej prestiżowych imprez tego typu na rynku krajowym, dlatego powinna na stałe zagościć w planach promocyjnych wielkopolskich samorządów.

Pozostałe aktualności