Aktualności

Informacja nt. wystąpienia promocyjnego Wielkopolski na targach GTT 2012 w Gdańsku

Trwające w dniach 13 - 15 kwietnia 2012r. piętnaste już Gdańskie Targi Turystyczne zgromadziły po raz kolejny wielu wystawców i zwiedzających. Targi były okazją do promocji oferty turystycznej województwa wielkopolskiego wśród mieszkańców Trójmiasta.

Program tegorocznych GTT, w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012™, został w tym roku wzbogacony o wydarzenia dodatkowe – Hiszpańską Strefę Kibica oraz prezentację MIAST GOSPODARZY i UKRAINY, a także boisko na hali - Mini Euro w tym turniej piłkarski dla dzieci. W Pawilonie „piłkarskim” obywały się również konferencje i seminaria poświęcone m.in. wpływowi dużych imprez sportowych na rozwój turystyki, których uczestnikami byli oficjalni „Przyjaciele EURO2012™” Marek Kamiński, Dariusz Michalczewski i Krzysztof Skiba. 
Międzynarodowe Targi Gdańskie po raz ostatni były eksponowane na terenie targowym znajdującym się przy ul. Maurycego Beniowskiego w dzielnicy Gdańska - Oliwie. Od 2013 targi turystyczne będą się odbywać już w nowym centrum wystawienniczo-kongresowym AmberExpo nieopodal PGE ARENA Gdańsk.
Przygotowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną i Partnerów oferta wydawnicza odpowiadała potrzebom turystów z Trójmiasta poszukujących kompletnych informatorów o atrakcjach turystycznych, bazie noclegowej i map. Wśród najbardziej poszukiwanych tytułów wydawniczych znalazły się : "Szlaki rowerowe Wielkopolski", "Turystyka aktywna w Wielkopolsce", "Turystyka konna w Wielkopolsce", "Kajakiem po Warcie", "Mapa atrakcji kulturowych Wielkopolski", "Wielkopolska - największe atrakcje turystyczne". Dużym zainteresowaniem cieszyła się również seria „Weekend w…”, która miała swój debiut w odświeżonej szacie graficznej. 

Kolejnym atutem oferty wydawniczej Wielkopolski była turystyka kulturowa – szlaki zabytków, w tym Szlak Piastowski czy turystyka kolejowa oraz pielgrzymkowa na czele z Sanktuarium w Licheniu.
Urozmaiceniem wystąpienia Wielkopolski były tradycyjnie już konkursy na rowerze treningowym z nagrodami - interaktywna forma promocji szlaków rowerowych regionu.


Przedstawiciele Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej wzięli udział w konferencji poświęconej turystyce rowerowej „Rowerowa Europa – Rowerowa Polska – Rowerowe Pomorze” której tematyka dotyczyła „zintegrowanej i integralnej polityki rowerowej jako szansy dla samorządów…”  .Główne przesłanie konferencji to czerpanie wzorców od miast europejskich posiadających najlepszą infrastrukturę rowerową czyli Kopenhagi i Amsterdamu, w których ok. 30% mieszkańców korzysta z komunikacji rowerowej.
 

Pozostałe aktualności